opis

W cenę karnetu wliczone są wszystkie koncerty (w tym Koncert Mistrzowski w ramach INTL Jazz Platform), za wyjątkiem koncertu 18 lipca.

10. Letnia Akademia Jazzu - karnet:

 • 17.07.2017 - g.19:00 - Adam Bałdych Sextet
 • 20.07.2017 - g.19:00 - Cracow Jazz Collective
 • 27.07.2017 - g.19:00 - China Moses
 • 01.08.2017 - g.20:00 - Endersen, Westerhus - Mistrzowski Koncert
 • 03.08.2017 - g.19:00 - Masecki, Rogiewicz - Koncert uczestników INTL Jazz Platform
 • 10.08.2017 - g.19:00 - Aga Derlak Trio / Gadt, Chojnacki, Gradziuk
 • 24.08.2017 - g.19:00 - Więcek TRIO / Obara QUARTET
 • 31.08.2017 - g.19:00 - Nikola Kołodziejczyk

Początki XX wieku przyniosły ze sobą przemiany w wielu dziedzinach życia. Swój największy rozwój miały nie tylko technologia czy nauka, ale także – kultura i muzyka. To właśnie wtedy narodził się gatunek, który do dziś pozostaje jednym z najważniejszych i najbardziej inspirujących nurtów. I choć jego rozwój utrudniony był przez kwestie polityczne i społeczne oraz mnożące się zakazy – zakorzenił się w sercach publiki, wybuchł i rozlał po całym świecie. Jazz, bo o nim mowa, stanowi niezwykłe połączenie wielu stylów, a owa elektryczność nadaje mu wyjątkowego zabarwienia. Bo czyż istnieje bardziej buntowniczy, ekspresyjny i wolny od reguł gatunek, niż jazz? Improwizacja, skrajne emocje, bunt i muzyczne szaleństwo zjednały sobie wiernych wyznawców na całym świecie. Brak barier i ograniczeń w formie oraz wyrazie, porzucenie utartych schematów i w końcu – autentyczność dźwięków prowadzą do wolności. A jazz to wolność. Festiwalem Letnia Akademia Jazzu, czerpiąc garściami z polskiego i światowego dorobku największych legend, pragniemy ponownie udowodnić, iż jazz jest potęgą.

Na tegoroczną edycję Letniej Akademii Jazzu zaprosiliśmy do Łodzi muzyków światowego formatu. Gwiazdą X LAJ będzie trzech niezwykle zdolnych pianistów – Trio Leszek Możdżer, Michael Wollny oraz Iiro Rantala. Ich koncert w Filharmonii Berlińskiej owiany jest sławą i uważany za jeden z najlepszych występów i nagrań w historii muzyki jazzowej. Ten wyjątkowy występ skupiający na jednej scenie trzech najlepszych europejskich pianistów jazzowych, przedstawicieli znanej w środowisku, niemieckiej wytwórni płytowej ACT Music, będzie nie lada wydarzeniem dla melomanów i miłośników jazzu. Mamy zaszczyt ogłosić, że Trio zainauguruje festiwal 18 lipca.

Na scenie przy Łąkowej 29 zobaczymy również China Moses – niezwykłą wokalistkę z Kalifornii, córkę DeeDee Bridgewater, łączącą w swoich wykonaniach jazz, blues i soul. Jej album „This One’s For Dinah” stał się sensacją i jednym z największych wydarzeń artystycznych ostatnich lat. Choć koncertuje okazjonalnie, jest atrakcją największych festiwali i prestiżowych estrad. China Moses w tym roku wydała swój szósty w karierze album zatytułowany „Nightintales”, który z pewnością usłyszymy na koncercie w Wytwórni.

W repertuarze X Letniej Akademii Jazzu nie zabraknie również polskich gwiazd. W sierpniu będziemy gościć Maciej Obara Quartet. Ten wybitny polski saksofonista jazzowy postanowił wziąć na warsztat kompozycje Henryka Mikołaja Góreckiego, tworząc ambitne i niezwykle intrygujące połączenie muzyki jazzowej i klasycznej. LAJ to festiwal światowych premier. Maciej Obara Quartet „Impressions on Górecki” jest jednym z projektów specjalnych tegorocznej edycji festiwalu.

Drugim specjalnie stworzonym na tę okazję projektem będzie koncert młodego i niezwykle zdolnego kompozytora i pianisty Nikoli Kołodziejczyka, który przygotuje muzykę na jedną z najlepszych orkiestr kameralnych w Polsce – Orkiestrę Kameralną Miasta Tychy AUKSO. Orkiestrze towarzyszyć będą wyjątkowi soliści – Samuel Blazer, szwajcarski puzonista, którego technika gry i dojrzałość muzyczna budzą podziw i uznanie na całym świecie, oraz Tomasz Dąbrowski – jeden z najbardziej oryginalnych trębaczy młodego pokolenia zarówno na polskiej, jak i na europejskiej scenie jazzowej.

Kolejnymi gośćmi X Letniej Akademii Jazzu będzie duet Masecki | Rogiewicz. Marcin Masecki to jeden z najbardziej utalentowanych i oryginalnych polskich muzyków młodego pokolenia, pianista i aranżer. Artysta, któremu nie straszne różne gatunki muzyczne, począwszy od jazzu, przez muzykę klasyczną, po awangardę i pop. Na X Letniej Akademii Jazzu artysta pojawi się wraz ze swoim przyjacielem i perkusistą Jerzym Rogiewiczem, przedstawiając wspólny projekt „Ragtime”. Duet Masecki | Rogiewicz łączy elementy wirtuozerii tradycyjnego jazzu z muzyką klasyczną. Muzycy wspólnie przywrócą do życia tę zapomnianą nieco formę muzyczną, charakteryzującą się silnie synkopowanym rytmem. Projekt przedstawiać będzie legendarne utwory jazzowe z lat 20. w nowoczesnej, odświeżonej odsłonie.

Przy Łąkowej 29 będziemy gościć także trio Gadt | Chojnacki | Gradziuk, które zaprezentuje materiał z najnowszej płyty „Reneissance”. Pod pseudonimem Gadt kryje się Anna Stępniewska – wokalistka jazzowa, improwizatorka i kompozytorka. Ceniona i wielokrotnie nagradzana artystka była nominowana do Fryderyka w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku za debiutancką płytę „Na mojej drodze” (2008). W twórczości Anny Gadt jej słowiańskie pochodzenie miesza się z europejskimi inspiracjami, niekonwencjonalne dźwięki i pełna wyobraźni improwizacja – z ciszą. Charakteryzuje ją delikatność, tajemnica i ogromna muzyczna wrażliwość, przez które jednocześnie przebija się silna osobowość, ekspresja i niespokojna dusza. Anna Gadt pojawi się w towarzystwie Zbigniewa Chojnackiego – akordeonisty, który specjalizuje się w eksperymentalnej improwizacji i Krzysztofa Gradziuka – wielokrotnie nagradzanego perkusisty jazzowego. 


X Letnia Akademia Jazzu pragnie również skierować uwagę na młode zespoły i zdolnych, debiutujących artystów. W tym roku na dużej scenie festiwalowej wystąpią Aga Derlak Trio, które w 2016 r. otrzymało prestiżową nagrodę Fryderyk 2016 w kategorii Jazz: Fonograficzny debiut roku, Kamil Piotrowicz Sekstet składający się z doświadczonej, mistrzowskiej sekcji rytmicznej oraz młodych, ambitnych instrumentalistów jazzowych stanowiących śmietankę nowej polskiej sceny jazzowej, Kuba Więcek Trio, którego wydana w marcu tego roku płyta „Another Raindrop” jest pierwszym debiutem w serii Polish Jazz od 28 lat, czy Cracow Jazz Collective – młody zespół z Krakowa pod przywództwem Mateusza Gawędy.

Nieodłącznym elementem tej edycji festiwalu będzie Intl Jazz Platform, czyli warsztaty jazzowe, podczas których w Wytwórni spotkają się artyści z różnych krajów Europy, aby pod okiem wybitnych europejskich jazzmanów w ciągu czterech dni uczyć się od siebie, wymieniać zdobytymi doświadczeniami oraz wspólnie tworzyć i wykonywać muzykę. W tym roku specjalny koncert mistrzowski w ramach Intl Jazz Platform wykona duet z Norwegii – genialna wokalistka Sidsel Endresen i gitarzysta Stian Westerhus. Zakończeniem Platformy będzie Koncert Finałowy Intl Jazz Platform, który odbędzie się 3 sierpnia.

BILETY ULGOWE PRZYSŁUGUJĄ:

 • Posiadaczom Karty Klubu Wytwórnia
 • Posiadaczom Karty Selgros Partner
 • Posiadaczom Elektronicznej Migawki MPK
 • Posiadaczom Karty Młodzi w Łodzi


Jedna karta umożliwia zakup dwóch biletów ulgowych na jedno wydarzenie.

Należy okazać kartę upoważniającą do otrzymania zniżki przy wejściu na koncert.

występują

Szymon
Mika

Maciej
Kociński

Krzysztof
Dys

Adam
Bałdych

Dawid
Fortuna

Alan
Wykpisz

Mateusz
Gawęda

Bartłomiej
Prucnal

Sławomir
Pezda

Marcin
Ślusarczyk

Dominik
Mietła

Cyprian
Baszyński

Piotr
Chęcki

Krzysztof
Szmańda

Kamil
Piotrowicz

Emil
Miszk

Andrzej
Święs

Tomasz
Dąbrowski

Samuel
Blaser

Nikola
Kołodziejczyk

Kuba
Więcek

Maciej
Obara

Michał
Barański

Łukasz
Żyta

Dominik
Wania

Ole Morten
Vågan

Gard
Nilssen

Aga
Derlak

Anna
Gadt

Krzysztof
Gradziuk

Szymon
Madej

Tymon
Trąbczyński

Zbigniew
Chojnacki

Marcin
Masecki

Jerzy
Rogiewicz

Sidsel
Endresen

Stian
Westerhus

China
Moses

Lokalizacja

Rezerwacje

e-mail: sprzedaz@tixer.pl
tel: 61 679 27 27

3
podsumowanie

wybierz bilety na 10. Letnia Akademia Jazzu - karnet

Razem:
0
PLN

dane i płatność
Wprowadź kod dostępu /
Enter the entry code


  Dla wybranych elementów zamówienia nie posiadamy adekwatnej formy dostawy. Prosimy zmodyfikować swoje zamówienie.

polecane wydarzenia