In cat

Bilety - Szczecin

Bilety – Szczecin

Z czym Ci się kojarzy Szczecin? Paprykarz szczeciński lub paszteciki to tylko początek… Miasto bowiem może się poszczycić wieloma interesującymi rzeczami. Dowiedz się, co warto zobaczyć w Szczecinie!

Początków miasta doszukiwać się można już w VII–VI wieku p.n.e., gdy istniała na jego terenie osada z okresu kultury łużyckiej. Kolejne wieki przyniosły sporo zawirowań historycznych, które pozostawiły swoje ślady w tkance miejskiej. Jednym z nich jest interesująca architektura. Jedne z najciekawszych obiektów architektonicznych można znaleźć na Wałach Chrobrego. Sąsiadują one z budynkami użyteczności publicznej o monumentalnej architekturze, m.in. Gmachem Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie, gmachem Akademii Morskiej w Szczecinie i gmachem Urzędu Wojewódzkiego. Szczecin stanowił siedzibę książęcą, dzięki czemu w mieście powstał Zamek Książąt Pomorskich, który bezpłatnie można obejrzeć z zewnątrz – żeby zwiedzić wnętrze, należy już zakupić bilety.

Szczecin to także szeroko rozumiana kultura. Stolica Pomorza Zachodniego jest jednym z najważniejszych polskich ośrodków kultury. Znajdziesz tutaj gro muzeów, bibliotek i galerii sztuki. Wśród najważniejszych z nich należy wymienić: Książnicę Pomorską, Muzeum Narodowe oraz Muzeum Sztuki Współczesnej. Dla fanów teatralnych emocji także się coś znajdzie. Aż 12 czynnych obiektów teatralnych oferuje bilety na spektakle w Szczecinie. Jeśli wolisz kino, możesz wybrać się do jednego z najstarszych kin na świecie. Mowa tutaj o kinie Pionier z 1907 roku, które funkcjonuje do dziś!

Życie kulturalne stolicy aglomeracji szczecińskiej urozmaicają niesztampowe, cykliczne imprezy o bardzo różnym charakterze. Od Dni Morza czy Piknik nad Odrą, przez Festiwal Młodych Talentów, Zachodniopomorski Festiwal Nauki czy Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE, do Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie. Warto więc znaleźć interesujące nas wydarzenie i zakupić na nie bilety.

Szczecin, to poza magiczną, portową atmosferą, prężnie działające miasto historii i kultury. Warto poznać je dokładniej i wzbogacić się o nowe doświadczenia oraz poszerzyć swoją wiedzę, spędzając przy tym miło czas.

Start typing and press Enter to search

Teatr im. Wilama Horzycy - Toruń