In cat

Bilety - Toruń

Bilety – Toruń

Miasto, którego prawy brzeg leży na Pomorzu, zaś lewobrzeżna jego część znajduje się na Kujawach. Mowa oczywiście o urokliwym Toruniu. Jest on sporym ośrodkiem gospodarczym i handlowym w Polsce, a także ważnym węzłem drogowym i kolejowym. To również ośrodek akademicki, naukowy, kulturalny i turystyczny, dlatego warto pomyśleć dokąd się wybrać, co zobaczyć lub jakie bilety zakupić. Toruń zaprasza!

Zawiła i długa historia Torunia pozostawiła swoje ślady w postaci wielu interesujących zabytków. Miasto słynie z wpisanego na listy UNESCO Zespołu Staromiejskiego. Jest on niezapomnianą wizytówką miasta. Trudno szybko wymienić jego najważniejsze punkty, gdyż jest ich cała lista, począwszy od ratusza, poprzez katedrę, średniowieczne mury miejskie, dom Kopernika, Dwór Artusa czy kościół mariacki, do wspaniałych budynków Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Warto dodać, że wiele z nich można zobaczyć bez potrzeby kupowania biletów, udając się po prostu na spacer. Toruń słynie także z imponującego zamku krzyżackiego, zajmującego ponad 2 hektary powierzchni. Z racji ilości zabytków, warto przeznaczyć cały dzień na poznanie zapisanej w nich historii miasta.

Toruń to także kultura i sztuka. Teatr im. Wilama Horzycy to bardzo stary teatr dramatyczny, mający obecnie status wojewódzkiej instytucji kultury. Oczywiście, to nie jedyny teatr w mieście. W Toruniu jest kilkanaście placówek teatralnych, impresariatów i innych zwartych stałych grup związanych z teatrem. Znajdziemy tutaj kilka teatrów lalkowych, muzycznych oraz alternatywnych. Kultura teatralna w mieście to także liczne festiwale, jak Międzynarodowy Festiwal Teatralny “KONTAKT”, Letnie Spotkanie Teatrów Ulicznych czy Przegląd Teatrów Ogródkowych Międzymurze. Dla fanów kina, poza samymi 8 kinami do wyboru, nie lada gratką może okazać się uczestnictwo w imprezach takich jak: Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Tofifest”, Toruń Short Film Festival czy Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. W mieście odbywają się także liczne imprezy muzyczne, sportowe oraz plastyczne – do wyboru. Dlatego też warto skorzystać z kulturalnych dobrodziejstw miasta, zakupić bilety na wybrane wydarzenie i poznać Toruń od kulturalnej strony.

Start typing and press Enter to search

Teatr Współczesny - gościnnie - SzczecinTeatr Nowy im. Gustawa Morcinka