In cat

Bilety - Warszawa

Bilety – Warszawa

Warszawa – miasto legendarnego Warsa i Sawy, stolica Polski od roku 1596, jedyna w kraju ponad milionowa aglomeracja. O Warszawie można by było rozwodzić się godzinami. Jedni, nie wyobrażają sobie funkcjonowania poza stolicą, i drudzy omijają ją wielkim łukiem. O urokach wielkiego miasta, prawdziwie europejskim poziomie życia, który przyciąga jak magnes tak zwane… “słoiki”, słów kilka.

Do stolicy warto zajrzeć. Chociażby dlatego, aby zapoznać się z ciekawą historią miasta. Bilety do takich miejsc jak: Zamek Królewski, Pałac w Wilanowie czy Łazienki po prostu trzeba kupić! Warszawa bez tych punktów z pewnością nie byłaby tak atrakcyjna. Najwięcej atrakcji turystycznych znajdziemy przy Trakcie Królewskim, Osi Saskiej, Placu Teatralnym, Placu Bankowym, okolicach Powiśla i Solca oraz Ujazdowa, w okolicach południowej stolicy, czyli Mokotowie, Wilanowie i Ursynowie, a także Pragi i Białołęki. Warto też nabyć bilety do… metra! Warszawa jest przecież jedynym miastem w Polsce, które posiada system kolei podziemnych, a więc możesz przekonać się sam, jak szybko i sprawnie dotrzesz w wiele odległych miejsc miasta.

Jeśli nie jesteś fanem historii, znajdzie sią także coś dla Ciebie. Warszawa to także znane galerie sztuki współczesnej, a wśród nich nie może zabraknąć słynnych Zachęty oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Kupisz tam bilety na wystawy stałe oraz czasowe. Lubisz kino? Dobrze się składa! Warszawa posiada ich całe mnóstwo. Jeszcze przed 1939 w stolicy istniało 54 sal kinowych i kin! Obecne kina to najnowocześniejsze tego typu obiekty w Polsce.

Do listy “must be there” należy wpisać także kilka kulturalnych miejsc o statucie kultowych. Należy tutaj przytoczyć: Teatr Narodowy, Operę Narodową czy Filharmonię. Dużą popularnością szczycą się Teatr Muzyczny Roma oraz Teatr 6. Piętra. Z racji największej ilości imprez masowych w Polsce, o bardzo wysokim, światowym poziomie, warto nabyć bilety, na którąś z nich. Warszawa tętni muzyką – odbywa się tutaj sporo koncertów gwiazd światowego formatu, nierzadko zapełniając wielkie obiekty, takie jak Sala Kongresowa, Stadion Narodowy, hala Torwar, służewski tor wyścigów konnych oraz lotnisko na Bemowie.

“Warszawę da się lubić” jak śpiewał Adolf Dymsza. Jeśli nie lubisz korków oraz tłumów, Warszawa może się okazać miejscem męczącym. Jednak nadal znajduje się wielu chętnych z całego kraju, którzy zjeżdżają się do stolicy w poszukiwaniu swojej wielkiej szansy. Niezależnie, do którego typu ludzi należysz, warto zobaczyć niesamowite atrakcje Warszawy i poznać uroki stolicy.

Start typing and press Enter to search

Opera Wrocławska