Falk Zenker Trio

opis

Ensemble Nu:n to założony przez Falka Zenkera zespół muzyki kameralnej. Instrumentalne trio składa się z gitarzysty Falka Zenkera, saksofonisty Gerta Anklama oraz perkusistki Nory Thiele. Specjalnością Ensemble Nu:n jest muzyka średniowieczna, prezentowana w nieoczywistej, nowoczesnej i eksperymentalnej formie. Zachowując szacunek dla tradycji oraz historycznego kontekstu muzyki dawnej, muzycy wykorzystują nowoczesne instrumenty, improwizują, a także eksperymentują z dźwiękiem. Wszystko to razem sprawia, że muzyka Ensemble Nu:n w unikalny sposób łączy przeszłość z teraźniejszością. W repertuarze zespołu znajduje się zarówno muzyka sakralna, jak i świecka.

Podczas koncertu w ramach festiwalu Guitar Masters 2016, Falk Zenker i jego trio Ensemble Nu:n zaprezentują repertuar z ostatniej płyty zatytułowanej Estampie. Estampie to średniowieczny taniec i forma muzyczna. Utwory wykonywane przez Ensemble N:un pochodzą ze słynnego francuskiego dokumentu Manuscript du Roi z XIII w. Trio przedstawi nową, niepowtarzalną i zaskakująco nowoczesną interpretację tych średniowiecznych tańców, które stanowią najstarsze zachowane instrumentalne utwory muzyczne kultury Zachodu. Festiwalowa publiczność będzie miała okazję przeżyć prawdziwą muzyczną podróż przez wieki. Ensemble Nu:n odkryje przed nią uroki muzyki sprzed 700 lat w niezwykłym, nowoczesnym wydaniu. Koncert zachwyci zarówno miłośników muzyki dawnej, jak i entuzjastów improwizacji oraz dźwiękowych eksperymentów. Wydarzenie odbędzie się 25 października 2016 w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Falk Zenker, niemiecki gitarzysta, kompozytor oraz artysta dźwięku, z sukcesem łączy nie tylko nowoczesność i tradycję, ale również muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Artysta posiada zróżnicowany repertuar, obejmujący flamenco, jazz, muzykę klasyczną, muzykę świata, muzykę elektro-akustyczną oraz średniowieczną. Zenker poszerza granice tradycyjnych gatunków muzycznych poprzez eksperymentowanie z dźwiękiem i improwizację. Występuje zarówno solo, jak i w zespołach, współpracując z różnymi muzykami ze sceny jazzowej i muzyki świata. Poza karierą koncertową, Falk Zenker komponuje także muzykę filmową, teatralną i telewizyjną. Ponadto tworzy instalacje dźwiękowe oraz projekty artystyczne na pograniczu różnych sztuk.

występują

Falk
Zenker Trio

Falk
Zenker

Lokalizacja

3
podsumowanie

wybierz bilety na Falk Zenker Trio

Razem:
0
PLN

dane i płatność
Wprowadź kod dostępu /
Enter the entry code


    Dla wybranych elementów zamówienia nie posiadamy adekwatnej formy dostawy. Prosimy zmodyfikować swoje zamówienie.

polecane wydarzenia