SPEAKING CONCERT - ROSSINI SAUTE

opis

SPEAKING CONCERT - ROSSINI SAUTE

W trakcie wieczoru przedstawionych zostanie wiele nieznanych okoliczności dotyczących życia kompozytora oraz jednego z jego arcydzieł – opery „Cyrulik Sewilski”. Podczas koncertu będziemy mieli okazję wysłuchać najważniejszych fragmentów utworu. Całość uzupełniona zostanie materiałami filmowymi, zrealizowanymi specjalnie na potrzeby koncertu w Bolonii, Pesaro i Sewilli. Podczas koncertu odpowiemy na pytania:
- Co zrobić gdy solistka nie umie śpiewać?
- Kto wymyślił telenowele?
- Czy w operze można jeść lody?

Gościem specjalnym będzie Robert Makłowicz.

Jak wyglądają Speaking Concerts? Jak najprawdziwsze... śledztwo!
Speaking Concerts jest autorskim cyklem koncertów Fundacji Fabryka Sztuki, wychodzącym naprzeciw nawet najbardziej wybrednym gustom. Każdy z programów poświęcamy konkretnemu zagadnieniu, ukazując zarówno omawiane dzieło, jak i jego kompozytora w kontekście historycznym i kulturowym. Poprzez fuzję muzyki, multimediów, tradycji i dobrego humoru tworzymy atrakcyjny i unikalny w skali europejskiej format. Wykonywanie muzyki łączymy z błyskotliwymi komentarzami charyzmatycznego dyrygenta, Marcina Sompolińskiego, oraz autorskimi filmami i prezentacjami.

Marcin Sompoliński, dyrygent i prelegent w jednej osobie, z wnikliwością godną detektywa odkrywa tajemnice historii muzyki, dekonspirując pilnie strzeżone sekrety kompozytorów i melomanów, i zdzierając maskę powagi z muzyki, która poważną wcale nie jest. W sprawach największej wagi ogromną rolę odgrywa plotka – kwestia pozornie nieistotna, która dyskretnie zmienia bieg zdarzeń.
Podczas dwudziestu koncertów z serii Speaking Concerts publiczność dowiedziała się m.in. o statusie majątkowym Antonio Vivaldiego, o tym, jak to możliwe, że premiera Święta Wiosny Igora Strawińskiego skończyła się interwencją służb porządkowych i kim byłby Jan Sebastian Bach, gdyby nie jego pracowite dzieci.

Bilet PLATINUM obejmuje:
* najlepsze miejsca - blisko sceny
* kolacje degustacyjna z Robertem Makłowiczem w Restauracji Flavoria w dniu 30 stycznia 2018 r, po koncercie ok. godz. 22:00

Więcej informacji http://fabryka-sztuki.com.pl/event-30-01-2019-rossini-saute

występują

Robert
Makłowicz

Marcin
Sompoliński

Orkiestra Collegium
F

Lokalizacja

3
podsumowanie

wybierz bilety na SPEAKING CONCERT - ROSSINI SAUTE

Razem:
0
PLN

dane i płatność
Wprowadź kod dostępu /
Enter the entry code


    Dla wybranych elementów zamówienia nie posiadamy adekwatnej formy dostawy. Prosimy zmodyfikować swoje zamówienie.

polecane wydarzenia