WOJTEK MAZOLEWSKI Quintet "Chaos Pełen Idei"

opis

Wojtek Mazolewski - jeden z najzdolniejszych i najbardziej utytułowanych polskich jazzmenów wraca z nowym projektem. Tym razem do współpracy zaprosił wspaniałych gości, łącząc pokolenia i śmiało mieszając gatunki muzyczne. I tak na jednym albumie spotykają się legendy rocka John Porter, Wojtek Waglewski, Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz, a także Natalia Przybysz, Ania Rusowicz, Vienio, Misia Furtak i najmłodsi na scenie muzycznej – Justyna Święs i Piotr Zioła. Powstała płyta jest pełna mocnych emocji, poezji, szaleństwa i melodii, które na długo zapadają w pamięć.

Rozpoczynał swoją muzyczną przygodę jako 10-latek na scenie trójmiejskiego Festiwalu Rock na Zaspie w 1986 roku. Marzył wtedy, że będzie koncertował i wydawał płyty na całym świecie. 30 lat artystycznej kariery Wojtka Mazolewskiego pokazuje, ze marzenia się spełniają. Jego muzykę pokochali nie tylko fani w Polsce ale i w Japonii, Kolumbii czy Argentynie. Przez lata zasłużył na miano eksportowej marki polskiej kultury. Gdański artysta od lat łamie stereotypy, współpracując z artystami na pierwszy rzut oka z zupełnie innych muzycznych światów.

Wojtek Mazolewski nową płytą zatytułowaną “Chaos Pełen Idei” po raz kolejny udowadnia, że muzyka nie ma ograniczeń. Nie dziwi więc fakt, że na swoje 40 urodziny przygotował wyjątkowy album jakiego jeszcze w Polsce nie było. 28 października w polskich sklepach zagości płyta pełna muzycznych niespodzianek gdzie jazz łączyć się będzie z rockiem, bluesem, popem czy hip-hopem. Styl nie ma znaczenia liczy się wolny przepływ, spontaniczność, muzyka tworzona tu i teraz. Zapraszając muzyków do współpracy Mazolewski przygotował swój zespól tak by w studio zapanowała atmosfera twórczej wolności.  W zaledwie 180 minut mieli się dotrzeć, dogadać, doporozumieć, dograć. Zagranie va banque. Śmiałość, która się opłaciła.  "Słuchając tego albumu odrzućcie swoje obawy i uprzedzenia bo muzyka to głos wolności… o tym jest ta płyta.” - podsumowuje Wojtek.  


„Mazolewski zredefiniował jazzową formę i nadał jej nowoczesny kształt oraz otworzył słuchacza na, do tej pory uznawaną za hermetyczną, odmianę muzyki. Oswoił jazz i wprowadził go na listy przebojów, telewizyjne ekrany oraz… łamy prasy popularnej.”  (Gazeta Wyborcza)
"Dawno żaden polski zespół jazzowy nie wzbudzał tak pozytywnych emocji i nie przyciągał na koncerty takiej ilości fanów." - JazzSoul.pl

Gra z najlepszymi, nieustannie jeździ po świecie z koncertami, ostatnio odwiedził Chiny, Japonię i Amerykę Południową. W kraju na każdy jego koncert stawiają się tłumy wiernych fanów.
Mazolewskiego doceniają również media. Przyznano mu m.in. nagrodę III Programu PR za „Monster of Jazz”, trzykrotnie wygrywał ze swoim Pink Freud w kategorii najlepszy zespół elektryczny według prestiżowego „Jazz Forum”, od kapituły Stowarzyszenia Melomani otrzymał Jazzowego Oscara oraz od radiowej „Trójki” nagrodę Mateusza. Za ostatni album „Polka” nagrany z Wojtek Mazolewski Quintet zdobył prestiżową Złotą Płytę.

występują

Wojciech
Mazolewski

Wojciech
Waglewski

John
Porter

Piotr
Zioła

Justyna
Święs

Misia
Furtak

Justyna
Duda

Marek
Pospieszalski

Jakub
Janicki

Oskar
Torok

Lokalizacja

Rezerwacje

e-mail: sprzedaz@tixer.pl
tel: 61 679 27 27

3
podsumowanie

wybierz bilety na WOJTEK MAZOLEWSKI Quintet "Chaos Pełen Idei"

Razem:
0
PLN

dane i płatność
Wprowadź kod dostępu /
Enter the entry code


    Dla wybranych elementów zamówienia nie posiadamy adekwatnej formy dostawy. Prosimy zmodyfikować swoje zamówienie.

polecane wydarzenia