In cat

Bilety - Zabrze

Bilety – Zabrze

Na pytanie o skojarzenia na hasło: bilety na wydarzenia w Zabrzu, wielu z nas odpowiedziałoby:…mecz z udziałem Górnika Zabrze. Jednak warto w tym mieście, będącym jednym z ośrodków centralnych konurbacji górnośląskiej, zobaczyć coś więcej niż stadion. Bowiem jest to miasto o ciekawej historii, pełne zabytkowych obiektów i dziarsko rozwijającej się kulturze. Poznaj Zabrze od kulturalnej strony!

Zabrze to średniej wielkości miasto, którego początki sięgają średniowiecza. Jednak większość zabytków pochodzi z przełomu XIX i XX wieku i są to głównie zabytkowe kamienice w centrum miasta, osiedla robotnicze czy też obiekty sakralne. Warto tu przytoczyć chociażby gmach Poczty Głównej, Dużą Synagogę, Hotel Admiralspalast, budynek Hali Dmuchaw Wielkopiecowych, Stalowy Dom czy Pałac w Mikulczycach. Warto zakupić bilety do tych miejsc, aby poznać Zabrze jako wspaniałe miasto o barwnej historii przejawiającej się w wielu stylach architektonicznych i niecodziennych atrakcjach turystycznych.

Miasto Zabrze może poszczycić się wieloma miejscami kultury i sztuki. Tutaj należałoby wspomnieć przede wszystkim o: Teatrze Nowym oraz Domu Muzyki i Tańca. Te dwa obiekty wywarły duży wpływ na kulturę regionu w poprzednim wieku naszej ery. Teatr Nowy w Zabrzu założony został w 1959 roku i od początku swojego istnienia odgrywał znaczącą funkcję kulturotwórczą i edukacyjną. W tym samym roku wzniesiono także hale widowiskowo-rozrywkową według projektu architektów Zygmunta Majerskiego i Juliana Duchowicza, czyli tak zwany Dom Muzyki i Tańca. Miejsce o licznych imprez rozrywkowych o charakterze lokalnym i ogólnopolskim. Oba obiekty oferują bilety na przedstawienia najwyższej klasy w Zabrzu, a udział w sztukach tych podmiotów na pewno zadowoli każdego konesera sztuki.

Skoro już wiesz, że Zabrze to nie tylko stadion sportowy klubu Górnik Zabrze, pozostaje nam zachęcić do odwiedzenia tego niezwykłego miasta na Wyżynie Śląskiej poznania jego historii i skosztowania życia kulturalnego.

Start typing and press Enter to search

Teatr im. Wilama Horzycy - ToruńOpera Wrocławska